AXA spravuje aktiva ve výši 1439 miliardy eur.
AXA spravuje aktiva ve výši 1439 miliardy eur.

AXA, mateřská společnost firmy AXA Partners, je mezinárodní pojišťovna francouzského původu se sídlem v Paříži. Celosvětově nabízí bankovní a finanční služby, životní, zdravotní a úrazové pojištění, pojištění majetku, cestovní pojištění, asistenční služby nebo povinné ručení. V České republice skupina AXA působí prostřednictvím společnosti AXA Partners (dříve AXA Assistance) a pojišťovny AXA.

Jak uřídit sto projektů najednou?

Tím, jak se asistenční pojišťovna AXA Partners v Česku stále rozrůstá, přibývá taky kontraktů s partnery. Každý nový kontrakt je i nový projekt. Takových projektů vede AXA Partners třeba 100 najednou, a vůbec nejde o projekty jednoduché. Každý má kolem osmdesáti úkolů a dvaceti řešitelů.

To byl hlavní důvod pro hledání nástroje, který firmě umožní mít neustálý přehled o stavu všech projektů a úkolů.

„Chtěli jsme systém, který bude umět používat každý a zároveň bude obsahovat základní projektové úkony,” říká Kateřina Čermáková, manažerka marketingu a komunikace.


Našli si svůj systém

Od systému očekávali především jednoduché ovládání. Zároveň, aby měl funkce pro vedení projektů, jako jsou například upomínky, řešitelé, podúkoly atd. Vzhledem k charakteru dat, se kterými pojišťovna pracuje, byla pro ně také důležitá jeho bezpečnost. Jedním z hlavních požadavků na nový systém také bylo, aby dodavatel byl český s pružnou a rychlou podporou. Roli při výběru hrálo i jednoduché rozhraní.

Nakonec se rozhodli pro aplikaci Projektově.CZ. Splňuje přesně ty požadavky, které potřebovali. Především jednoduché a přehledné užívání a velmi vstřícný a rychlý tým podpory.

„Zavádění systému netrvalo ani měsíc. Vše šlo velmi hladce a bez komplikací,” podotýká Kateřina Čermáková.

S námi mají přehled

Čím je AXA s Projektově.CZ jiná než byla? „Dnes má každý jednoduše dostupný přehled, na čem pracuje, všechny projekty máme na jednom místě s přehledně přiřazenými úkoly,” pochvaluje si Kateřina Čermáková.

Aplikace Projektově.CZ splnila jejich očekávání na výbornou. Vše funguje, jak si přáli.

Největší zlepšení vidí v lepší organizaci práce, jasném stanovení termínů a přehledném přidělování úkolů tak, že každý ví, co má udělat a co dělají ostatní.
Komentáře

Záložky

Projektově.CZ s.r.o. je ostravská společnost, která dlouhodobě spolupracuje s univerzitou Vysoká škola báňská v Ostravě. Ve spolupráci s odborníky na projektové řízení, ať už z akademických řad nebo od partnerských firem, poskytuje nástroj pro přehledné řízení firmy, projektů a úkolů.