NápovědaUživatelé
Správa uživatelů

Správa uživatelů

Do aplikace se každý uživatel přihlašuje svým e-mailem a heslem. Nejprve kolegu ve správě uživatelů zaregistrujte a až následně vybíráte jakých projektů se účastní.

Každý uživatel vidí jen projekty, kterých je členem. V každém projektu může být v jiné projektové roli. Nejprve je ale nutné kolegy do aplikace registrovat.

Pro přidání, úpravu nebo odebrání uživatele postupujte následovně.

Správa uživatelů

  1. Klikněte vpravo nahoře na své jméno
  2. v menu otevřete "Správu uživatelů"

Registrace uživatele

Pod tabulkou s výpisem uživatelů je řádek, přes který zadáte jméno, příjmení a e-mail nového uživatele. S registrací je mu na jeho e-mail zaslána pozvánka. Když v e-mailu klikne na přijmout pozvání, hned na další stránce bude vyzván k nastavení nového hesla. Každý uživatel si sám volí, s jakým heslem se do aplikace bude přihlašovat.

Registrace uživatele

Po prvním přihlášení je mu na e-mail zaslána rekapitulace. Adresa aplikace, kam se má přihlašovat, jeho přihlašovací e-mail a poznámka o tom, že si heslo nastavil sám.

Přidání uživatele do projektů

Přidání uživatele do projektů

Hned druhým krokem je přidání uživatele do projektů. Ve sloupci "Členství" klikněte na tlačítko Upravit, zvolte projekty a vyberte roli, ve které si přejete kolegu přidat. Hotovo.

Tímto kolega po přihlášení uvidí projekty, kterých je členem.

Úprava uživatele

Tlačítko pro úpravu uživatele

Po otevření Správy uživatelů klikněte na řádku s kolegou na ikonu "tužky" pro jeho úpravu. Jakmile budete mít jeho údaje aktualizovány, potvrďte uložením.

Obnova hesla

Tlačítko pro obnovu hesla

Mají kolegové problémy s přihlášením? Kliknutím na tlačítko "zámečku s kolečkem" jim bude zaslán e-mail pro reset hesla.

Kliknutím na tlačítko v e-mailu si nastaví nové heslo a budou automaticky přihlášení. Po resetu hesla jim systém zašle sumarizaci s adresou kam se přihlašovat, jejich přístupovým e-mailem a informací, že si heslo nastavili sami.

Smazání a archivace uživatele

Tlačítka pro archivaci a smazání uživatele

V Projektově máme 2 možnosti, jak uživatele odebrat.

První je Smazání, tím bude uživatel kompletně smazán a nezůstane po něm v systému žádná stopa. U komentářů, které kdy napsal bude napsáno "Neznámý uživatel", u jeho zápisů strávených časů bude napsáno také "Neznámy uživatel".

Pokud si přejete aby jeho stopa v systému zůstala, ale zároveň aby neměl do aplikace přístup, zvolte "Archivovat". Archivovaný uživatel:

  • Nemá do aplikace přístup,
  • nikdy mu nepřijde žádný e-mail.

Ale zároveň:

  • Zůstane jeho digitální stopa,
  • například u zapsaných časů bude vidět jeho jméno,
  • u komentářů a úkolů bude vidět také, že je napsal.
Zdeněk Solnický
Header Projektově
Vyzkoušejte Projektově na 14 dní zdarma
Není třeba instalace. Na e-mail Vám systém obratem zašle login a heslo.