NápovědaProjekty
Jak vytvořit šablonu projektu

Jak vytvořit šablonu projektu

Šablona je vzor projektu. Obsahuje předem připravené úkoly včetně jejich posloupností a trvání, termínů a řešitelů. Při založení projektu ze šablony Projektově napočítá začátky a termíny úkolů tak, aby projekt začal nebo skončil ve vybrané datum.

Jedním z prvních kroků při používání Projektově je připravit si šablonu projektu. Příprava šablony je podobná jako příprava nového projektu. Jediný rozdíl je, že projekt nakonec v nastavení přepneme do "Šablony".

Projekt přepnutý do "Šablony" má vedle svého názvu ikonku šálku kávy a úkoly podbarvené modře. Při změnách projektu se nikomu neposílají žádné notifikace, nikdo úkoly ze šablony nevidí mezi svými úkoly k řešení. Přístup do šablon má jen manažer projektu.

Šablona je tedy plán, vypnutý projekt. Můžete ji připravit nebo později změnit aniž by se komukoliv posílaly notifikace.

Jak vytvořit šablonu projektu

  1. V horním menu klikněte na Projekty,
  2. klikněte na tlačítko Přidat projekt,
  3. zvolte členy projektového týmu,
  4. a přidejte úkoly. Nejsnáze projekt naplánujete přes myšlenkovou mapu.
  5. Jakmile máte projekt naplánován, v levém menu klikněte na poslední ikonu Nastavení projektu a zapněte příznak šablona. Nastavit příznak šablona projektu

  6. Potvrďte kliknutím na Uložit.

Vytvořte šablonu projektu podobně jako byste plánovali první projekt. Naplánujte veškeré začátky, termíny a posloupnosti úkolů. Při založení ze šablony zvolíte datum začátku, aplikace začátky a termíny relativně posune, napočítá nové začátky a termíny tak, aby projekt začal ve zvolené datum.

Nebo existující projekt zkopírujte, promažte neaktuální činnosti, dolaďte a nakonec z něj v nastavení projektu vytvořte šablonu.

Na stránce s výpisem projektů nyní uvidíte vytvořenou šablonu a vedle ni ikonu šálku kávy.

Nyní můžete například šablonu duplikovat a kopii přejmenovat a dále upravit. Nebo ze šablony zakládat nové projekty.

Zdeněk Solnický
Header Projektově
Vyzkoušejte Projektově na 14 dní zdarma
Není třeba instalace. Na e-mail Vám systém obratem zašle login a heslo.