NápovědaJak začít
Naplánování prvního projektu

Naplánování prvního projektu

Abychom mohli první projekt naplánovat, je nutné jej nejprve vytvořit. Nyní klikněte nahoře na Projekty a tím váš projekt otevřete.

Nyní můžete zadávat jednotlivé úkoly do projektu. Výpis úkolu funguje podobně jako Excelová tabulka. Co řádek to jeden úkol.

Naplánování graficky s myšlenkovou mapou úkolů

Pokud máte složitější projekt, naplánujte jej přes myšlenkovou mapu úkolů. Nejprve klikněte nahoře v hlavním menu na Projekty, vyberte konkrétní projekt a poté klikněte v levém menu na ikonku „Myšlenkové mapy“:

Projektové menu - myšlenková mapa úkolů

A následně přes tlačítko plus přidávejte jednotlivé úkoly.

Úkoly můžete libovolně větvit, dělit větší celky na menší až na konkrétní činnosti. Myšlenková mapa je interaktivní, jakmile je úkol označen jako hotový, zezelená. A nadřazenému úkolu se načítá zelené podbarvení dle splnění podúkolů.

Myšlenková mapa úkolů v projektu

Každý obláček je jeden plnohodnotný úkol. Můžete jej vždy rozkliknout a doplnit k němu podrobnosti, zvolit termín a řešitele.

Logika myšlenkové mapy úkolů

Hlavní celky projektu, hlavní etapy, přidáváme pod sebe do prvního sloupce. Časově jdou za sebou z vrchu dolů. Poté tyto jednotlivé velké celky rozkládáme doprava na menší části. Přes ikonu plus k nim přidáváme podúkoly. Nebo si otevřeme kartu hlavního úkolu do detailu a přidáváme podúkoly v ní. Pořád se jedná o úkoly a podúkoly. Ty vidím buď na kartě úkolu, nebo v myšlenkové mapě.

Naplánování návaznosti v čase

Poté, co máme přes myšlenkovou mapu úkoly rozdělené, se můžeme přepnout do Ganttova diagramu. Ten se skládá z tabulky úkolů vlevo a jejich znázornění na časové ose vpravo. Myší snadno roztáhnu nebo posunu jednotlivé obdélníky tak, jak má projekt v čase probíhat.

Ganttův diagram úkolů v projektu

Je úplně jedno, zda termíny měním v tabulce nebo myší v diagramu. Nakonec, když jsem s plánem spokojen všechny změny uložím stisknutím tlačítka Uložit.

Více o Ganttově diagramu se dozvíte zde.

Video ukázka jak naplánovat projekt?

Zdeněk Solnický
Header Projektově
Vyzkoušejte Projektově na 14 dní zdarma
Není třeba instalace. Na e-mail Vám systém obratem zašle login a heslo.