Plán vývoje pro rok 2017

V Projektově.CZ nezahálíme. K novým vylepšením nás inspirujete Vy. Nahlédněte pod pokličku vývoje našeho systému

Součástí služby projektově není jen její využívání, ale i zajištění jejího provozu a uživatelská podpora. Aplikaci aktivně vyvíjíme, opravujeme chyby a přidáváme nové funkce a vylepšení. Vaše připomínky zpracováváme hned, nebo je zahrneme do našeho ročního plánu vývoje.


Letos jsme se poprvé rozhodli plán vývoje publikovat. Myslíme na Vás a naši aplikaci vyvíjíme na základě Vašich připomínek komplexně a s dlouhodobým výhledem.

Naše cesta za dokonalejším Projektově.CZ

Naši programátoři v průběhu roku standardně řeší opravy chyb, události nahlášené na podporu a úpravy na míru. Zároveň pracují i na vývoji aplikace dle plánu.

Plán níže bohužel nemá přesné termíny, protože se jedná o vývoj, kde předem neznáme rozsah. Přesto máme témata rozdělená do zhruba měsíčních celků. V každém měsíci se snažíme vybrat ty nejpřínosnější podněty a zapracovat je.

Q1/2017 - Jaro. Konec čekání a hledání.

 • První kvartál roku pracujeme na velkých změnách uvnitř aplikace, které mají zrychlit aplikaci a práci s úkoly. Sbohem čekání na otevírání úkolů a nebo na dlouhé načítání výpisů. Nově se tak děje prakticky okamžitě.
 • Dílčími vylepšeními jsou například snadné filtry a jejich našeptávač nebo opakované úkoly (například každé pondělí co 2 týdny).
 • Cílem je odstranění duplicity v "beta verzi" a standardních výpisů úkolů.

Q2/2017 - Léto. Jednoduše s mobilem v ruce.

 • Mobilní aplikace pro telefony Android je šikovná, ale aplikace pro iOS už dlouho zoufale chybí. Stávající aplikaci nám naprogramoval dodavatel a bohužel ji nejsme schopni aktivně vlastními silami vyvíjet. Za aplikaci pro iOS jsme u jiného dodavatele utratili podstatnou částku, výsledek jsme nakonec ani nemohli publikovat.
  Proto jsme v prosinci minulého roku položili základy nové mobilní aplikace, kterou programujeme vlastními silami.
 • Tím, že aplikaci vyvineme sami, jsme schopni do ní pružně zapracovávat připomínky a podněty. Zároveň ji můžeme "vymazlit" tak, aby se stala každodenním pomocníkem.
 • S mobilní aplikací úzce souvisí notifikace a upozornění. Také nechceme být zahlceni e-maily. Cílem je otevřít si Projektově (ať už na počítači nebo v mobilu) a vše týkající se projektů vyřídit zde.
 • V létě se také zaměříme na výpis projektů, rozšíříme jej o volitelné sloupce jako jsou například počty otevřených/uzavřených projektů nebo hlavičky členů týmu.

Q3/2017 - Podzim. Více informací na Mé stránce a nový Ganttův diagram.

 • Následně bychom rádi otevřeli stávající části aplikace a zapracovali do nich sesbírané podněty.
 • Upravíme Mou Stránku tak, aby si na ni každý mohl nakliknout vlastní reporty (např úkoly kolegů, tabulka s vytížením, prioritní úkoly).
 • Naprogramujeme nový Ganttův diagram, ve kterém bude vidět kritická cesta a kde obdélníčky úkolů bude možné myší roztahovat a přesouvat je.

Q4/2017 - Zima. Myšlenková mapa a kalendář.

 • Aktualizujeme myšlenkovou mapu, dodáme do ni vizualizaci vazeb mezi úkoly.
 • A zapracujeme na kalendáři, ať je šikovnější nejen ten v aplikaci, ale také jeho integrace s Google Kalendářem/outlookem.


Máte k systému podněty a nápady ke zlepšení? Kdykoliv nám je zašlete přes live-chat podporu v pravém dolním rohu obrazovky. Podněty sbíráme a dle nich systém vyvíjíme.

Chcete rozsáhlejší úpravu, kterou potřebujete dříve? Domluvíme se na změnovém požadavku, pošleme Vám nabídku a v daném termínu úpravu za přiměřenou cenu dodáme.

Záložky

Společnost Projektově.CZ s.r.o. je spin-off společností Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Ve spolupráci s odborníky na projektové řízení, ať už z akademických řad nebo od partnerských firem, poskytuje nástroj pro snadné řízení firmy, projektů a úkolů.